Pennant – Midweek
Click HERE Midweek Pennant fixtures, results and ladders.
25/10/2016
Division 1 | Against | Tatura | Result | |
Skip | Third | Second | Lead | |
J Furlong | D Blake | M Florence | N Carland | |
W McGoldrick | J Jarvis | J Murray | C Dadl | |
B Nichols | M Janke | M Jones | M Anderson | |
Division 4 | Against | Colbinabbin | Result | |
Skip | Third | Second | Lead | |
K Dean | I Russell | S Milne | M Morris | |
E Brown | B Paton | E Janke | T Dovaston | |
18/10/2016
Division 1 | Against | Kyabram | Result | |
Skip | Third | Second | Lead | Lost 2 – 14 |
J Furlong | D Blake | S Florence | N Carland | 16 – 23 |
W McGoldrick | I Ponting | J Murray | E Brown | 11 – 35 |
B Nichols | M Janke | M Jones | M Anderson | 28 – 25 |
Division 4 | Against | Euroa | Result | |
Skip | Third | Second | Lead | Lost 0 – 14 |
K Dean | L Blake | S Milne | M Morris | 19 – 29 |
E Janke | R Paterson | C Dahl | T Dovaston | 15 – 25 |
11/10/2016
Division 1 | Against | Hill Top | Result | |
Skip | Third | Second | Lead | Won 16 – 0 |
J Furlong | D Blake | I Russell | N Carland | 25 – 20 |
W McGoldrick | I Ponting | J Murray | E Brown | 29 – 24 |
B Nichols | M Janke | M Jones | M Anderson | 20 – 17 |
Division 4 | Against | BYE | Result | |
Skip | Third | Second | Lead | Bye |
K Dean | L Blake | S Milne | M Morris | |
E Janke | R Paterson | T Dovaston | B Foley | |
4/10/2016
Play washed out
27/9/2016
Division 1 | Against | Shepparton Park | Result | |
Skip | Third | Second | Lead | Loss 2 – 14 |
J Furlong | D Blake | A Smith | N Carland | 28 – 21 |
W McGoldrick | R Cooper | J Murray | E Brown | 14 – 32 |
B Nichols | M Janke | M Jones | M Anderson | 13 – 25 |
Division 4 | Against | Nagambie | Result | |
Skip | Third | Second | Lead | Loss 0 – 14 |
K Dean | L Blake | S Milne | M Morris | 19 – 29 |
E Janke | R Paterson | T Dovaston | B Foley | 12 – 32 |
15/3/2016 Preliminary Final
Division 2 | Against | Shepparton Park | Result | |
Skip | Third | Second | Lead | Lost 14-2 |
B Nichols | I Ponting | S Florence | M Florence | 16-30 |
M Jones | B Lorains | A Smith | M Anderson | 26-16 |
W McGoldrick | R Cooper | M McKee | J Furlong | 15-30 |
Division 4 | Against | Euroa | Result | |
Skip | Third | Second | Lead | Loss 14-2 |
D Blake | B Paton | M Morris | D McMahon | 22-33 |
E Brown | M Janke | S Milne | G Collins | 24-19 |
K Dean | P MacDonald | L Blake | B Paterson | 17-21 |
10/3/2016 Semi Final
Division 2 | Against | Euroa | Result | |
Skip | Third | Second | Lead | Loss 15-1 |
L Nicholls | I Ponting | B Nichols | M Florence | 15-25 |
M Jones | B Lorains | A Smith | M Anderson | 21-21 |
W McGoldrick | M Mckee | S Florence | J Furlong | 23-27 |
Division 4 | Against | Katandra West | Result | |
Skip | Third | Second | Lead | Won 14-2 |
D Blake | B Paton | B Cooper | M Morris | 17-25 |
E Brown | M Janke | T Jones | G Collins | 30-14 |
K Dean | P MacDonald | L Blake | B Paterson | 25-23 |
1/3/2016
Division 2 | Against | Tatura | Result | |
Skip | Third | Second | Lead | Won 14-2 |
L Nicholls | B Conley | B Nichols | I Ponting | 28-25 |
M Jones | B Lorains | A Smith | M Anderson | 18-24 |
W McGoldrick | R Cooper | M McKee | J Furlong | 24-18 |
Division 4 | Against | East Shepparton | Result | |
Skip | Third | Second | Lead | Won 14-2 |
D Blake | B Paton | D Ryan | M Morris | 25-18 |
E Brown | B Cooper | S Milne | G Collins | 18-22 |
K Dean | P MacDonald | L Blake | R Paterson | 24-16 |
23/2/2016
Division 2 | Against | Kyabram | Result | |
Skip | Third | Second | Lead | Draw 8-8 |
L Nicholls | B Conley | B Nichols | I Ponting | No Play |
M Jones | B Lorains | A Smith | M Anderson | Heat |
W McGoldrick | M McKee | B Anselmi | J Furlong | Rule |
Division 4 | Against | Hill Top | Result | |
Skip | Third | Second | Lead | Draw 8-8 |
N Carland | L Blake | D Blake | M Morris | No Play |
E Brown | B Cooper | R Paterson | G Collins | Heat |
K Dean | P MacDonald | B Dowell | L Jack | Rule |
16/2/2016
Division 2 | Against | East Shepparton | Result | |
Skip | Third | Second | Lead | Won 16-0 |
L Nicholls | B Conley | B Nichols | I Ponting | 27-16 |
M Jones | A Smith | B Cooper | M Anderson | 30-14 |
W McGoldrick | M McKee | M Florence | J Furlong | 24-17 |
Division 4 | Against | Katandra West | Result | |
Skip | Third | Second | Lead | Loss 16-0 |
N Carland | L Blake | R King | M Morris | 22-27 |
E Brown | S Florence | S Milne | G Collins | 16-20 |
K Dean | P MacDonald | R Paterson | L Jack | 25-27 |